Jdi na obsah Jdi na menu
Reklama
Založte webové stránky zdarma - eStránky.cz
 


Co taková andulka stojí.....

20. 8. 2007

Když ještě andulku nemáme..........

Když se rozhodneme pořídit si ptáčka, samozřejmě musíme myslet také na to, že nás i tento malý tvoreček bude něco stát.V první řadě musíme nováčkovi pořídit domeček, respektive klec, ve které bude trávit většinu svého života.Malá klec o rozměrech cca 40x30x40 cm, kterou používá asi nejvíce chovatelů, vás vyjde přibližně na 500 Kč.Možná už to je pro někoho velká částka a tak se třeba rozhodne pořídit klec z bazaru.I to je možnost, ovšem tady je důležité, abychom klec co možná nejpečlivěji vyčistili a vydesinfikovali.Nikdy totiž nevíme, jaký byl zdravotní stav bývalého "nájemníka" klece!!!

Když už máme klec, je potřeba ji vybavit.Měla by mít alespoň 2 bidélka, aby po nich pták mohl poskakovat sem a tam...Většinou už v klecích jsou, ale když ne, cena se pohybuje kolem 10- 20 Kč za bidélko.V prodeji jsou dva druhy bidélek. Dřevěná a plastová. Asi každého napadne, že lepší volba bude bidélko dřevěné! O to si totiž pták může obrušovat drápky a zobáček.

Další nutnou součástí jsou krmítka.Pták by měl mít krmítko na zrní, a pak také na vodu- zde je výběr na vás.Můžete mít vodu buď v krmítku (pítku), či v napáječce.Cena krmítek je různá. Plastové pořídíte do 30 Kč, nerezové misky mohou stát i 60 Kč za kus.

Nezbytnou součástí klece jsou i hračky, které andulka potřebuje!Tak například zrcátko stojí okolo 50 Kč, houpačka 60 Kč, žebříček 30 Kč, plastový ptáček 25 Kč atd...

Vybavení klece bychom měli!Dosavadní cena se nám vyšplhala na zhruba 700-900 Kč.teď si můžeme koupit ptáčka. Cena za nevýstavní andulku se pohybuje od 50 do 200 Kč.To by byly pořizovací náklady.

Náklady za každý týden, měsíc....

Na dno klece se může dát více věcí.Mohou to být noviny, což ale není moc hygienické, a navíc, kdyby pták noviny okusoval, mohl by se otrávit barvou tisku.Další možnost je písek, ten používám já.V obchodě pořídíte kilový pytlík za 25 Kč, a vydrží vám 3- 4 týdny.Do třetice uvedu například kukuřičnou drť, kde 3 Kg stojí okolo 30 Kč. S tímto ale nemám zkušenost.

Andulka se krmí směsí prosa.Ceny jsou různé. Záleží na značce, kvalitě...Kilo se může pořídit za 20 Kč, ale klidně i za 120 Kč.Výběr je na vašich možnostech.Senegálské proso se prodává v sáčcích zhruba za 25 Kč.Mě vydrží s jednou andulkou sáček na měsíc.Nutná je i sépiová kost, její cena je cca 30 Kč.Tyčinky a ostatní pamlsky by andulka měla dostávat jen občas, kvůli tomu, že by po nich mohla tloustnout.Takže měsíční náklady na krmení a podestýlku jedné andulky  jsou zhruba 150 Kč.

To by bylo asi vše, co se týče finanční stránky, pokud vás ještě něco napadne, nebo máte nějaké připomínky, pište do komentářů!:)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Tom

(Tom Damaska, 28. 1. 2016 15:04)

Pekneeeee.

určitě

(Míša, 1. 5. 2010 21:07)

3000 ti určitě na pořízení andulky budou bohatě stačit. My jsme pořídili klec 50x50x30 za 1500 v dost drahým zverimexu, andulku taky tam za 300 a zbytek, jako je napáječka, krmítko, hračky a samozřejmě zrní asi za 300. Teď si myslím, že jsme andulku koupili moc zbrkle, měli jsme ji pořídit od chovatele, byla by mladší a ne tolik vystresovaná a líp by se ochočila. Máme ji už tři měsíce, ale stále se děsí, když u ní uděláme prudší pohyb rukou. Ale pomalu si zvyká, je to čím dál lepší, už se tolik nebojí :-)

cize

(strawberry, 13. 6. 2009 16:42)

cize by mi ta andulka(1 al.2) vysla cenovo do tych 3000 vsak?myslim aj s klietkou a vybavenim?

Hobliny

(Verča, 23. 11. 2008 16:43)

Pro andulku hobliny nejsou to pravé ořechové ;) Jen si představ, jak by to létalo po místnosti, až andulka zatřepe křídly!!

Podestýlka

(Týna, 6. 9. 2008 12:15)

Chtěla bych se zeptat jestli může být podestýlka i hobliny...

Holky

(Nikola a Denisa, 16. 8. 2008 14:36)

Dekujeme Hodně jste nám pomohla a tak nám mamky pořídily andulky jsou krásné a hodné a hlavně poslochají :)

Monice

(Verča, 21. 8. 2007 12:53)

To je jasný,že máš větší náklady,vždyť ty máš malou ptačí zoo:) Já jsem tam psala kolik to tak zhruba stojí pro jednu andulku, víš. Ale děkuju za komentář:)

nebo

(monika, 21. 8. 2007 10:55)

nebo můžeš použít na dno klece, ty pytlíky co maji v pekárnách, ty používám já.
S tim prosem... já mám jaksy větší náklady( což ej pochopitelné!) každý měsíc musím kupovat 3kg prosa, dépiovku, senegalo a vytamíny...