Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak na to..

Asi každý, kdo si domů nese malé ptáče andulky, se těší, jak si spolu budou povídat:) Co se mě týče, zatím se mi povedlo naučit mluvit jen samečky. S učením lidské řeči je potřeba začít co nejdříve! Hned, jak si andulka zvykne na svůj nový domov a hlavně na vás, začněte s ní komunikovat. Já jsem s učením začala asi po třech týdnech, co jsem si Pika přinesla domů. Nejprve jsem ho učila říkat jeho jméno. Každý den jsem mu ho pořád opakovala, kdykoliv jsem šla kolem jeho klece, prostě pořád. Asi po dvou týdnech už ho uměl říct:)

To mě potěšilo a zároveň motivovalo k dalším lekcím breptění. Andulku můžete učit jak slova, tak třeba i krátké věty, což se mě zatím ale nepovedlo. Piko říká jen samostatná slova.

Volba slov

Slova by měla být zvučná, a měla by v nich být písmenka č a š. Zjistila jsem, že se pták mnohem rychleji naučí říct Pepíčku než Pepo atd.. Samozřejmě je důležité, aby pták slova říkal často, protože neznemená, že když se slovo naučí, tak ho umí napořád!! Pokud mu ho nebudete opakovat, zapomene ho!

Andulky samozřejmě nevědí, co říkají, jen opakují slůvka. Přesto lze andulku naučit slova říkat v určitých chvílích! Pokaždé, když jsem prošla kolem Pikinky klece, řekla jsem mu čau. Od té doby, kdykoli někdo projde kolem jeho klece pozdraví:)))


 Obrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

par

(miska, 21. 1. 2008 18:44)

myslis si, ze mozem naucit hovorit aj par?

heheh

(dadulik, 29. 12. 2007 19:42)

no a myslis ze bude hovorit aj samicka?

Ahojky

(Majo, 20. 11. 2007 18:21)

Velmi sa mi paci tva stranka vadi ty ze sem slovák??? zaujalo ma to rozrpávanie no asi je to pravda ale ja si neverim ze mi niekedy povie slovo piko.. (nevadí ty ze se msi ho nazval piko???)ak jo promin