Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dlouhé drápky.

3. 9. 2007

Drápky

Péče o andulčiny drápky je velice důležitá, a to proto, že s dlouhými drápky se pták lehce zraní.( S dlouhými drápy se andulce špatně chodí a šplhá, zachytává se, a tak může dojít k úrazu nohy.) Drápky se andulce stříhají tak, aby střih nebyl úplně rovný! Hlavní je dávat pozor, aby jste ptáka nestřihli do žilky, která je v každém prstu. Pokud má váš pták nožky světlé, růžové, je žilka jasně vidět! Pokud má ale váš pták nohy modré, musíte být opravdu opatrní. Pokud byste přecejen andulku střihli, je potřeba krvácení rychle zastavit!!

Jak střihat... 

1.  První varianta je, že se bojíte, a tak raději zajdete k veterináři. To by ale mělo být opravdu až na posledním místě! Tím, že andulku vezmete k veterináři riskujete, že o ni přijdete. Pro tak malého ptáka je to velmi stresující zážitek, nehledě na to, že může uletět nebo ho v čekárně k smrti vystraší kočky, psi....atd.

2. Druhý způsob, jak ostříhat drápky je, že andulku lehce chytnete do ruky, postavíte si ji na zem, chytnete nožku a střiháte. Pokud je andulka příliš neklidná, poproste někoho o pomoc. Ve dlou to jde lépe!:o) Jeden andulku bude držet a druhý stříhá.

Jak stříhám drápky já..

Dám si andulku do klece. Postavím se před klec, vezmu si do ruky nějakou její oblíbenou hračku a nalákám jí, aby vyskočila na mřížku klece.Pak už je to jednoduché! :) Andulka se zabývá svou hračkou, a já jí jednoduše skrze mřížky drápky ostříhám!

Pokud máte nějaké dotazy nebo další způsob, jak stříhat drápky, napište to do komentářů :)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Bojí se

(Alena, 23. 4. 2010 21:55)

Ahoj, mám andulku asi rok. Strašně se bojí. když se přiblížím ke kleci, tak jde většinou na její konec. Když dám do klece ruku, abych ji očistila zrcádko, tak je to pohroma. lítá a je vyplašená..Jak se k ní chovat aby se nebála?

Re: Bojí se

(Hana, 16. 7. 2010 18:50)

Já ti poradím Aleno musíš jít opatrně ke kleci pak jí pořát opakuj její jméno potichu ji skus vytahnout zrcátko jo a estli chceš aby se nebála tak u ní musíš být často a něco ji říkat.

nápověda

(Hana, 16. 7. 2010 18:43)

Ja ti řeknu Aleno musíš jít opatrně ke kleci tak ji pořát opakuj její jméno potichu ji skus vitahnout zrcátko jo a estli chceš abi se nebála ta u ní musíš bít často a něco ji říkat.

Stříhání drápků

(Anna, 25. 5. 2010 19:39)

Ahoj,
moje andulka Toby by potřebovala asi ostříhat drápky, ale já se bojím. Jak poznám,kam ještě můžu střihnout a kam ne aby nezačala krvácet. Děkuju. Anna

drápky

(Míša, 1. 5. 2010 21:42)

Ahoj, nikde jsem se nedočetla, jak má mít andulka dlouhé drápky, aby jí nevadíly. Řekne mi to někdo? Ta naše vůbec nechodí po zemi a je hlavně na bidýlkách, takže není vidět, že by jí vadily.

bojí se

(Míša, 1. 5. 2010 21:38)

Ahoj, já mám s andulkou stejný problém, takže ti poradím jen trpělivost. Máme ji tři měsíce a nejdřív se splašila a začala lítat po kleci, i když jsme se jen té klece dotkli. Teď jí už dokážu vyměnit vodu a klásek prosa dokonce i bez jejího lítání. Takže radím jen trpělivost, povídat na ni pokaždé, když se přiblížíš ke kleci a opatrně zkoušet dávat ruce ke kleci a do klece. Teď jsem jí dala nové bidlo ke mě na stůl a docela si ho oblíbila, společnost má ráda, a doufám, že si takhle zvykne i na ruce, protože je u nich docela blízko. Takže radím hlavně trpělivost.

Prosím o pomoc

(Michael Kočí, 21. 2. 2010 12:51)

Chtěl jsem se zaptat jestli nevíte co by mohlo být s mojí andulkou. Pořád sedí na bidlu a leží skoro na břiše má schované nohy vod bříškem mám páreček ale budku aby měla vajíčka nemám tak nevím co by s ní mohlo být kdybyste věděli tak mi odepište na můj e-mail kocmic@seznam.cz Děkuji Michael Kočí

drápkyčky

(peter vůl, 18. 1. 2010 17:13)

mockrá dík pp

drápy

(padlá nikča, 18. 1. 2010 17:12)

dík volové

Andulčiny DRÁPKY

(Karolína Kaceová, 18. 1. 2010 17:00)

já nevěděla jak se stříhají a pak sem si todle přečetla a už mám jasno

Andulčiny DRÁPKY

(Karolína Kaceová, 18. 1. 2010 17:00)

já nevěděla jak se stříhají a pak sem si todle přečetla a už mám jasno

Andulčiny DRÁPKY

(Karolína Kaceová, 18. 1. 2010 17:00)

já nevěděla jak se stříhají a pak sem si todle přečetla a už mám jasno

Drápky

(Anna, 20. 11. 2009 14:59)

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat,jakýmý nůžkami se drápky stříhají?Jak poznám,že už je mám ostříhat? Děkuju za odpověď. :-)

drápky

(Lukáš, 9. 11. 2009 23:11)

no moje andulka má problém s hodně přerostlými drápky už se kroutí a skutěčně ji to dělá problém při chození po kleci a je vidět, že už si je okusuje sama, ale nemyslím, že jde jednoznačně poznat kde ji končí žilka a to nemá modré nohy, jak je tu uvedeno, no nevím jestli se do toho pustit anebo radši toho veterináře...

Drápky

(Anna, 26. 10. 2009 11:35)

JAKÝMY NŮŽKAMI SE DRÁPKY STŘÍHAJÍ? DĚKUJU

Stříhání drápků

(Žanett, 25. 10. 2009 14:43)

Ahojky. Chtěla bych vědět jestli je to také takhle snadné i s většími papoušky... Například Alexandr zelený malý. A jestli jsou na to nějaké specialní kleštičky. Navíc náš papoušek přišel o jednu nohu, takže tím to asi ještě bude složitější, nebo ne? Děkujii.

drápky

(Verča, 24. 9. 2009 20:32)

Pokud je mladá a bojí se, skoro nic se nedá dělat ;) Je hloupost jí nějak nutit, to by se jak říkáš akorát bála..Zkus ji nalákat na něco dobrého na mřížky klece a ostříhat jí je přes tu klec, nebo kup do klece obrušovací bidélka,písek na dno a podobně o to si nožky sama obrousí!!

jak ostříhat drápky?

(Suzan, 23. 9. 2009 16:54)

Ahoj, vím jak se střihají drápky, ale chtěla bych se zeptat jak ostřihat drápky Andulce, která je ještě mladá a není ještě zcela ochočena. Bojím se že se pak bude ještě více bát, kdy s tím začít??

Drápky

(Verča, 20. 9. 2009 20:22)

Drápky jí ostříhej nůžtičkami na nehty nebo kleštičkami na nehty!! :-)

čím stříhat drápky?

(Kuba, 20. 9. 2009 12:50)

Ahoj,
moc prosím o radu - čím mám ostříhat andulce drápky? Jsou jí cca 4 měsíce, je možné, že už teď by je mohla mít dlouhé na stříhání? Občas si je jakoby chce zobáčkem zkrátit sama... je to tedy znamení, že je má dlouhé?
Moc děkuji za odpověď.