Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dlouhé drápky.

3. 9. 2007

Drápky

Péče o andulčiny drápky je velice důležitá, a to proto, že s dlouhými drápky se pták lehce zraní.( S dlouhými drápy se andulce špatně chodí a šplhá, zachytává se, a tak může dojít k úrazu nohy.) Drápky se andulce stříhají tak, aby střih nebyl úplně rovný! Hlavní je dávat pozor, aby jste ptáka nestřihli do žilky, která je v každém prstu. Pokud má váš pták nožky světlé, růžové, je žilka jasně vidět! Pokud má ale váš pták nohy modré, musíte být opravdu opatrní. Pokud byste přecejen andulku střihli, je potřeba krvácení rychle zastavit!!

Jak střihat... 

1.  První varianta je, že se bojíte, a tak raději zajdete k veterináři. To by ale mělo být opravdu až na posledním místě! Tím, že andulku vezmete k veterináři riskujete, že o ni přijdete. Pro tak malého ptáka je to velmi stresující zážitek, nehledě na to, že může uletět nebo ho v čekárně k smrti vystraší kočky, psi....atd.

2. Druhý způsob, jak ostříhat drápky je, že andulku lehce chytnete do ruky, postavíte si ji na zem, chytnete nožku a střiháte. Pokud je andulka příliš neklidná, poproste někoho o pomoc. Ve dlou to jde lépe!:o) Jeden andulku bude držet a druhý stříhá.

Jak stříhám drápky já..

Dám si andulku do klece. Postavím se před klec, vezmu si do ruky nějakou její oblíbenou hračku a nalákám jí, aby vyskočila na mřížku klece.Pak už je to jednoduché! :) Andulka se zabývá svou hračkou, a já jí jednoduše skrze mřížky drápky ostříhám!

Pokud máte nějaké dotazy nebo další způsob, jak stříhat drápky, napište to do komentářů :)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Čťete

(, 7. 7. 2015 11:00)

Mám anduláka pírka a teď je mu rok. Koupili
jsme ho měsíc starého. V klícce má větvičky
a jedna sloużí jako bidílko ale nevím jestli je to tím ale zdæ se mi że mu drápky nerostou!
Vży ráno je hodně aktivní a klove do všeho možného. Ale vodu v koupelničce nemá rád ten darebáček! ;')

Nová andulka

(Klára, 27. 12. 2014 15:38)

Dobrý den, minulý týden mi umřela nadulka :( . Teď jsem si pořídila novou andulku, mladou od chovatele. Potřebovala bych radu. Když jsme si ho přivezli měl na každé straně křídel dvě dlouhé pera. Bohužel na jedné straně mu vypadli během dvou dnů, malinko mu to krváceno když mu vypadlo pírko. Dneska jsem ho měla zase venku, učila jsem ho na prstě. Zase mu vypadlo pírko a hned mu to začalo hodně krvácet, až tak že když se oklepal měli jsme krev na zdi na sobě... nevím jestli je to dobře to krvácení? Taky mu nejde samozřejmně lítat.... :( Prosím o radu a případě o napsání ne e-mail klarkasikulka@seznam.cz Předem moc děkuji.

strihání drápkú u andulky

(sonja, 18. 7. 2013 18:46)

Nemám speciální nůžky,je možné použít malé na manikůru?

prosim o pomoc

(ondra, 8. 1. 2010 16:54)

Dobrý den,
moje andulka má přerostlé drápky a ona je klove a padaj jí má už jen 2 a tak sem se chtěl zeptat co stim? PROSÍM NAPIŠTE MI CO DĚLAT

Re: prosim o pomoc

(andul2, 1. 6. 2013 20:56)

Běž s andulkou ke zvěrolékaři!!!

Netýrejte andulky

(Milan, 28. 5. 2013 0:45)

Brusná bidýlka, zastavování krvácení opálením zápalkou, moje andulka krvácí - co mám dělat........... no to je děs, co tady rádoby chovatelé andulek píší!!
Jestli se chcete dozvědět o andulkách něco rozumného, zkuste třeba: http://www.adnort.webs.com/index.html

Stříhla jsem ji :(

(terinál, 1. 8. 2012 20:36)

Poprvé jsem Miláčkovvi stříhala drápky a on se pohnul a škubal tak jsem ho stříhla...:( snažím se to už 10 minut zastavovat... kape neteče.. a tak jí na to foukám a otírám... nejhorší je že když to přesnane zas si do toho klovne a o zoba rozjede znova .. snad bude v pořádku a JÁ UŽ JEDINĚ S NÍM K VETERINÁŘOVI.

Dřevěné bydýlko nezabírá

(lišaj smrtihlav, 15. 7. 2012 11:51)

Něco vám musím říct:Koupili jste si papouška který má dlouhé drápky ??? Kupte dřevěná bydílka,ale jen proto,že plastová jsou moc kluzká.U našeho Tondy to tak platí.Včera jsme koupili pískové potahy na bydílka ze dřeva (přírodní bydílko),a ještě jsme je nenasadili.Tak pak napíšu komentář,jestli povlaky zabírají.
S pozdravem,
lišaj smrtihlav

Stříhání papouščích drápků

(lišaj smrtihlav, 15. 7. 2012 11:38)

Toník sice není Andulka,ale Papoušek zpěvavý,což je něco podobného,a stříhání je stejné.Drápky se stříhají speciálníma kleštičkama.Je to práce pro dva,to uznám.Protože jeden musí papouška držet a a dávat mu prsty mezi nohy,ten druhý pak začne stříhat.Proč je stříhání drápků důležité ??? Protože drápky,které se nestříhají,pak rostou směrem do nohy,a rána by mohla krvácet.Rada:Papoušek,který se nedá chytit,může být po odchytu velmi vystresovaný,bude se bát a i u ochočených papoušků by mohlo být procesem stříhání drápků roztrhnuto pouto (papoušek vám už nebude důvěřovat) a svede na vás vinu.Papoušek by pak mohl začít "milovat" někoho jiného.Aby se toto nestalo,odměnte ho pak něčím,třeba jeho oblíbenou potravou,že proces vydržel.A ještě jedna rada:Nestříhejte drápky směrem dolů,ale bud rovně nebo mírně nahoru.
S pozdravem,
lišaj smrtihlav

Dýchavičnost - teď raďte!

(Čenda, 13. 7. 2012 11:42)

Mámm párek andulek a jeden dýchá dvakrát rychleji než druhý. mám obavu, že je nemocný. Co s tím?
Zná někdo možné příčiny?
Předem děkuji za odpovědi. Čenda.

Nestříhejte vůbec!!!

(Čenda, 13. 7. 2012 11:37)

Stříhání je pitomost! Každý není odborník, aby věděl kolik ustřihnout a navíc ptáčka takový úkon stresuje. Mě samotnému je stříhání nehtů druhou osobou nepříjemné!
Je jednoduché řešení. jedno bydýlko obalíte jemným šmirglem a máte po problémech. Váš miláček si obrousí drábky sám. Šmirgl je třeba přilepit vodou ředitelným lepidlem - ne acetonovým! Kdo nezná starou hantýrku - šmirgl = brusný papír. Tak už proboha těm ptáčkům neubližujte! Zdraví Čenda.

S.O.S

(S.O.S, 20. 4. 2012 15:09)

Moje andulka krvácííí :( co mam delat??!!! prosím rychle pomoc!!

marcuska101@seznam.cz

(Marcela Lotfi, 3. 4. 2012 10:31)

Dobry den nikdy jsem andulce nestrihala drapky radsi bych zasla k veterinari jeto lepsi

Čím stříhat andulce drápky?

(Hana, 20. 3. 2012 17:10)

Dobrý den,chtěla bych se zeptat čím se andulčiny drápky stříhají?Děkuji.:)

jsem píča

(lenka, 15. 3. 2012 10:03)

jsem píča ale nechápu proč stříhat andulkám
drábky jeto fakt na hlavu nevim asi jsem píča a píči to nechápou jeto jen pro kurvi a lezby.

Jak zastavit krvacení

(Petr, 29. 1. 2012 19:07)

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jak mám zastavit krvácení z drápku když jí střihnu omylem víc, jsem ve stříhání začátečník. Chystám se jí právě ostříhat drápky tak se ptám abych byl připraven na rychlé ošetření! Děkuji moc za odpověď

AHOJ

(SIMONA, 7. 1. 2012 9:38)

Já jsem dostala poprvé svou andulku a nevim jestli jí mám střihnout drápky rovně nebo šikmo.

Krev při stříhání

(Verča - Admin, 1. 8. 2009 21:34)

No pokud by to teklo hodně, můžeš to zastavit tak, že to lehce upálíš zápalkou!

Re: Krev při stříhání

(EEEag, 4. 1. 2011 18:25)

Dobrý den.Přečetl jsem si váš příspěvek a chci vám říct že pokud to tak děláte své andulce tak jí moc ubližujete!!!!!A chci vás poprosit jestliby to šlo abyste tento příspěvek stáhnul pryč z této stránky. Děkuji za pochopení.

Re: Re: Krev při stříhání

(Verča, 5. 1. 2011 19:25)

Nedělám ,ještě si mi nikdy nestalo, aby začala téct z drápku krev. Toto jsem se někde dočetla.